Kláštory Meteory sú rozmiestnené na vysokých skalách. Príchod od letoviska je impozantný. Po pomerne nezáživnej krajine s malými kopcami sa odrazu pred vami začnú týčiť kamenné hradby. Na ich vrcholoch sú postavené jednotlivé kláštory - niektoré sa dajú navštíviť.

Zážitkom je vlastne aj cesta k najvyššie položenému kláštoru - Metamorphosis - kde je aj parkovisko. Úzka asfaltka tak na jeden autobus v miestach, kde sa bežne vyskytujú autobusy dva. Po návšteve kláštorov odchod do dediny Kalambaka, kde je prestávka na občerstvenie a nákupy.

Grécko, Kalambaka. Pohľad na Meteory

Grécko. Meteory

Grécko. Meteory

 

Meteory - kláštor Metamorphosis

Meteory - vežička kláštora Metamorphosis

Grécko. Meteory

Grécko. Meteory

Cestou naspäť zastávka v údolí Tembi, prechod cez visutý most ponad rieku k nejakému pútnemu miestu, prehliadky zázračnej vody (tuším pomáha na zrak - ja som prameń pre množstvo ľudí nevidel - asi by sa mi tiež tá voda zišla :-) ) a návrat do letoviska.

Grécko. Údolie Temby

Výlet do Meteor odporúčam pre všetkých. No vlastne takmer pre všetkých. Matne si spomínam, že niektoré nežnejšie semetriky z nášho zájazdu si tam kupovali kožuchy. Keďže to bolo v čase, keď sme ešte predkladali colné a devízové prehlásenia (to boli také úradné formuláre, na ktorých ste napísali, že na vlastných prstoch vyvážate 2 ks snubných obrúčok zo zlata, 1x fotoaparát značky tej alebo onej v hodnote 300 Kčs aj s DPH, prípadne 2 ks prsteňov žltej farby - to aby ste si prípadne mohli doviezť nejaké zlaté)... Ostatné veci sa pašovali na tele (no ale tie kožuchy v tej horúčave boli aj tak podozrivé :-) ).

 

 

 Oblasť Meteory, Grécko - mapa okolia a rozmiestnenie kláštorov

Doplnky k výletu na Meteory nájdete aj v popise od Historika na stránke hotela Denis v Paralia-Korinose na Olympskej riviére


Posledne pridané

Novinky

Doplnené 5/2021

Čítať ďalej...